logos

HR-директор компанії StarLightMedia Людмила Довгоброд: “Люди – ключовий капітал компанії”

У StarLightMedia впевнені, що люди – ключовий капітал компанії, минулого року функцію Human Resources було змінено та переіменовано на Human Capital.

Сьогодні, ми поспілкувались з її директоркою Людмилою Довгоброд про роботу в період кризи, можливості та запити бізнесу у новій реальності та багато іншого.

Що і як змінилось у вашій роботі під час карантину?

У StarLightMedia є парадигма, що відображає наші цінності – ми працюємо заради бізнесу, людей та суспільства. Вона залишилась непохитною і під час кризи, але вочевидь, потребувала нового рівня швидкості, адаптивності та людино-орієнтованості.

За короткий проміжок часу ми перейшли на віддалений режим роботи, забезпечили всіх технічно та інформаційно, і вже в перші місяці карантину досягли збереження ефективності наших бізнес-процесів у новій реальності. Ми сформували Антикризовий комітет, до якого увійшли представники та представниці абсолютно різних функцій, Правління компанії зустрічалось майже щодня – так вже за декілька тижнів ми забезпечили себе планом дій для всіх сценаріїв розвитку ситуації і мали формати комунікації для максимально якісної та регулярної взаємодії.

Фокус на здоров’я наших співробітників став першочерговим пріоритетом. Безпека людей стала ключовим фактором при прийнятті рішень, першою статтею для інвестицій та основою всіх комунікацій. Бізнес не шукав можливостей зберегти продуктивність шляхом порушення правил. Якщо вихід людей чи процес продакшну провокував ризик для людей – значить, такі пропозиції не розглядались. Окрім системи забезпечення фізичного здоров’я, піклуємось і про ментальне – в цей період запустили онлайн службу психологічної підтримки співробітників. Для нас важливо, що в непростих для всього світу умовах, наші люди завжди можуть звернутись за професійною підтримкою. Зробити це можна як під час онлайн-зустрічі, так і шляхом переписки у телеграм.

Ще до пандемії StarLightMedia була лідером показу соціальної реклами та першою українською медіакомпанією, що орієнтується в розвитку на цілі сталого розвитку ООН. Під час кризи – розуміння нашої відповідальності перед суспільством тільки розширилось. Так, наприклад, ми зняли та розмістили на своїх каналах ролики #залишайсявдома, у яких наші зірки допомагали українцям зрозуміти правила, що допоможуть зберегти здоров’я у цих умовах. Не зупиняємось ми і в період послаблення обмежень – ми запустили кампанію #залишайсясвідомим, про правила адаптивного карантину.

Які нововведення  ви використовуєте у роботі під час карантину?

На початку карантину ключові нововведення були пов’язані з переходом на дистанційну роботу – діджиталізація, зміна платформ та шляхів взаємодії у виконанні робочих завдань. Хочу зазначити, що медійники і тут відрізнялись креативом – так наші творчі команди доволі швидко навчились навіть проморолики знімати у ZOOM.

Ми розуміємо, що віддалений режим роботи – в першу чергу, можливість убезпечити людей. Ризик захворюваності поки не знижується, а кількість контактів людей збільшується. Тому у нас і зараз діє правило: всі, хто можуть виконувати роботу поза офісом – продовжують робити це так. Станом на сьогодні близько половини наших співробітників продовжують працювати в дистанційному форматі.

З розумінням і бізнесових, і безпекових аспектів, ми реалізуємо проект remote, згідно якого, частина співробітників залишиться на дистанційній роботі на постійній основі. Це відображає глобальний запит співробітників на збереження можливостей роботи з дому, але в Україні ми реалізуємо такий проект одними з перших.

Що б стало у нагоді вашому бізнесу зараз?

Більше розуміння відповідальності кожного – і людей, і бізнесів. Можу з упевненістю сказати, що на управлінському рівні ми зробили все, щоб забезпечити наших співробітників безпечними умовами для роботи. Хотілось би, щоби такі норми зберігались і поза межами наших офісів. Як заради здоров’я наших працівників, так і для всіх українців.

У більш глобальному контексті – ми всі потребуємо нового рівня лідерства. Орієнтованого на людей, інноваційні підходи та командну взаємодію. Ефекти цієї кризи виходять далеко за межі сфери охорони здоров’я та однієї країни, а значить потребують нового масштабу партнерства та відповідальності у прийнятті рішень.

Як налаштовані ваші працівники? Настрій бойовий?

Всі зміни в першу чергу – це стрес. У нас велика кількість співробітників та велика організація, на яку карантин вплинув в плані роботи – деякі змушені були перестати працювати на певний час, інші працювали із шаленими overtime’s , щоб перебудувати процеси, впровадити антикризові міри. Є частина співробітників, які відчувають вигорання, тому що на підтримку карантинних мір в них пішло багато сил – таким командам ми надаємо підтримку. Я не скажу, що всі співробітники знаходяться в однаковому стані, але думаю, що більшість людей вже адаптувалась. Є велика команда нашого StarLight Production, які зараз активно знімають,  і там вже панує атмосфера творчості, натхнення та драйву.

Чого навчив вас період кризи? Які навички прокачав?

Особисто в мене він прокачав навичку турбуватись про себе  і ми намагаємось донести важливість такого ставлення нашим співробітникам. Турбота про своє фізичне та ментальне здоров’я має бути правилом.

Для мене, як керівника, завжди були нормою індивідуальні, командні зустрічі і дуже дієвим інструментом формування команди, її розвитку, мотивації.  В процесі переходу на дистанційну роботу, проведення такого роду зустрічей в онлайн режимі вимагає інших навичок: необхідно тримати увагу,  приділяти багато часу емоційному включенню.

Попереду в нас навчання управлінню змішаними командами – частина з яких працюватиме віддалено, а частина в офісі. Думаю, це буде нашим наступним напрямком для саморозвитку.

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.