logos

Нестор Барановський. Від ідеї до реалізації: комплексне управління бізнес-процесами

Ефективне забезпечення потреб клієнтів — ключ до успіху будь-якого бізнесу. Але у наш час, коли кожна секунда, без перебільшення, вирішує обрання клієнтом саме ваших послуг, без ІТ-рішень та максимальної автоматизації процесів — вже не обійтися. Ми поговорили з співзасновником компанії “Комплексне управління бізнес-процесами” Нестором Барановським про формування команди, труднощі в бізнесі та сучасний ринок праці.

На фото зліва на право: Богдан Барановський, Нестор Барановський та Євген Моргаєв

Про те як все починалося

Компанія має троє засновників з освітою за напрямом обліку і аудиту. Все почалося з того що ми цікавилися новинками в IT, писали комп’ютерні програми та вирішили об’єднатися. На перетині цих двох сфер, бухгалтерії та програмування, все і почалося.

В 2001 році офіційно компанії ще не було, але ми почали роботу над спільними проектами. Перші вісім років нашої діяльності я часто називаю фрілансом. З нами і досі є люди з якими ми починали – зараз вони вирішують найскладніші проблеми та очолюють окремі відділи.

Про компанію “Комплексне управління бізнес-процесами” та її продукти

Наша компанія займається впровадженням програмних продуктів на платформі БАС (1С). Першочергово наші програмні продукти були розроблені для автоматизації бухгалтерського обліку, але зараз все трансформувалося та більше працюємо з управлінськими програмами та системами для бізнесу. Так само ведемо класичну бухгалтерію: нарахування заробітної плати, амортизація, взаєморозрахунки з клієнтами, облік цінностей.

Окрім того, ми працюємо з системами для відповідності вимогам HACCP (Санітарно-епідеміологічні вимоги для харчової промисловості та громадського харчування), зокрема систему прослідковуваності, якої необхідно дотримуватися для того, щоб продукція компанії була на ринках ЄС. Також ми розробляємо інформаційні системи пов’язані з управлінням бізнес-процесами підприємства: управління грошовими коштами та договорами для юридичних відділів.

Крім того, допрацьовуємо програмні продукти для взаємодії з клієнтами (CRM-системи), що серед іншого передбачає прийняття та обробку замовлень на КПК, запису телефонних розмов, сервісні операції обслуговування клієнтів та інші.

Доволі цікавий пакет послуг можемо запропонувати для виробничих підприємств і логістичних операторів, зокрема організація поопераційного планування, логістика і коміркове зберігання.

Серед наших клієнтів багато відомих брендів, таких як  Боржомі Groupкомпанія «Адама», Львівська кавова фабрика “Галка”, Львівське Міське Комунальне Підприємство “Львівтеплоенерго”, Львівський аеропорт, компанія “Ензим“ та багато інших. Працюємо для різних сфер: від випікання хліба та виробництва кави до комунальних чи транспортних послуг. У сфері B2В особливо ефективне сарафанне радіо: 80 % наших клієнтів це компанії, яким нас порекомендували.

Ми переважно зорієнтовані на впровадження та розробку складних проектів. Часто беремо продукти на етапі, коли вже інші не можуть справитися з методологічними труднощами. В планах розширення діяльності на Сході України, вихід на міжнародні ринки та закріплення позицій на ринку Києва.

Формування команди

Зараз наша компанія налічує близько 45 людей. На час карантину всі працюють віддалено, одиниці залишилися в офісі. Компанія має два офіси: центральний – у Львові, де близько 40 людей та невеликий офіс в Києві, де працює чотири особи, а починали ми з одного кабінету на 15 кв. метрів. Команда складається фактично з трьох відділів: аналітичний, програмування та адміністративний (менеджери, комерційники, бухгалтери).

Перший і ключовий принцип при наймі на роботу – це працелюбність та відповідальність. Лише володіючи такими рисами ти маєш шанс досягти успіху.

Всі інші критерії є на другому плані: коли ми говоримо про бізнес-аналітиків, то принциповими є навички комунікації з клієнтом. У програмістів комунікаційна складова виходить на задній план. Тут більш важливим є системне мислення та високий рівень інтелекту.

Труднощі в бізнесі

Почнемо з головного: люди ключове, що є у кожній компанії. Ми на 95 % працюємо на вітчизняний ринок, а так як це IT-сфера, то ми стикаємося з тим, що зарплати, які пропонують закордонні підприємства є значно більшими. Відповідно є ризик втратити спеціалістів, тому завжди стараємося тримати гідний рівень заробітної плати.

Крім того, молоді люди в більшості приходять не готові, через низький рівень освіти, що отримують, ми часто вчимо з нуля. Підготовка одного спеціаліста займає близько півроку, а це наші ресурси і час. Тобто є труднощі при пошуку кваліфікованих кадрів, які готові до серйозної роботи.

Підсумки:

Компанію Комплексне управління бізнес-процесами створено у 2001 році.

Засновники компанії (Нестор Барановський (к.е.н.), Євген Моргаєв, Богдан Барановський) – спеціалісти з вищою  обліковою освітою, що суттєво спрощує комунікативний зв’язок  в процесі налагодження управлінських автоматизованих систем.

Підприємство спеціалізується на проведенні комплексної автоматизації усіх облікових ділянок великих підприємств на базі програмних продуктів лінійки “1С:Підприємство 8”. Найбільшу увагу приділяється управлінському обліку та автоматизації бізнес-процесів, застосування яких підвищує ефективність діяльності замовника.

Основним принципом роботи компанії є виготовлення якісного продукту. Тому якщо проект розпочато, компанія зробить усе можливе, щоб його завершення було успішним.

Розмовляла Ольга Гординська

Фото надані Нестором Барановським

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.