logos

Яка бізнес – ніша зазнала найбільших збитків під час кризи?

Криза відчутно вдарила по багатьох напрямах бізнесу. Хтось постраждав більше, хтось менше, комусь пощастило піднестися на хвилі попиту. Хто виграв, а хто поніс збитки – будемо розглядати нижче.

Найбільших збитків зазнають ті сфери бізнесу, які на час карантину повністю обмежили у діяльності. Це культурно – розважальні заклади ( кінотеатри, театри, концерти і т. д), готелі та ресторани, єдиний вихід в яких був працювати на доставку, дуже сильно постраждав туризм через закриття кордонів, сфера авіа послуг, пасажирських перевезень, сфера косметичних послуг.

Пощастило сфері продажу харчових продуктів, засобів гігієни та медикаментів, послуги доставки та інтернет – торгівля – попит на них зріс у рази.

Авіакомпанії та сфера туризму стали першими жертвами коронавірусу, адже закрилось сполучення між країнами, відмінили пасажирські перевезення. Внаслідок цього довелось скорочувати персонал.

Сильно постраждала внаслідок кризи сфера HoReCa. Для них, ця криза стала однією із найбільш відчутних. Велика частина персоналу, які обслуговували ці сфери лишились без роботи.

Торгівельні центри також не у найкращому положенні. Доходи від орендаторів зменшились чи зникли зовсім, а їхні платежі – один із основних доходів торгівельних центрів. Єдиними, хто не переривали свою роботу у час карантину, були аптеки та супермаркети.

Сфера розваг зазнала великих збитків. Для прикладу, кінотеатрам довелось скоротити близько 2,5 тисячі людей. Збитки оцінюють сотнями мільйонів гривень.

Сфера інтертейменту змушена була повністю відмовитись від проведення концертів, форумів,  вистав. Сотні співробітніків були відправлені у відпустки «за свій рахунок». Концертну індустрію повністю зупинили. Представники шоу – бізнесу масово скасовували та переносили свої виступи. Відмінили навіть Євробачення.

Пощастило логістам – єдиною проблемою, з якою вони стикнулись, стало збільшення кількості замовлень та вчасною їх доставкою в умовах карантину. Торгові мережі переживали ажіотаж – з полиць панічно змітали товари першої необхідності.

Для аптек час кризи став «золотим часом», як би абсурдно це не звучало. Попит на маски та антисептичні засоби був колосальним.

Завдяки забороні МОЗ  про вихід на вулицю, в рази збільшився попит на служби доставки. Замовлень було так багато, що доводилось стояти в черзі.

На час карантину популяризувалось он-лайн-навчання та курси. Стали працювати он-лайн викладачі та репетитори.

Отже, підведемо підсумки фінансової кризи:

  • призупинення виробництва та розрив ланцюга постачання;
  • втрата роботи неоформленими працівниками;
  • сфери, які понесли найбільші втрати у зв‘язку із забороною масових скупчень зазнали спаду виручки на 50-80%;
  • туристичні послуги – повний занепад у зв’язку із закриттям кордонів та сполучення в межах України;
  • сфера надання косметологічних послуг – зменшення кількості відвідувачів більш ніж на 50%;

На жаль, не усі пережили кризу, багатьох викинуло «за борт». Та show must go on, ті, хто лишились на борту аналізують свої минулі помилки та діляться один з одним набутим досвідом. Єдине, що зрозуміло, всі ми стали сильніші.

Асоціація рекомендує диверсифікувати свої напрямки діяльності. Багато туристичних компаній змінили ринок послуг на продажі косметики чи надання консультаційних візових послуг чи працевлаштування. Власники багатьох компаній усвідомили, що потрібно розвиватись, вибудовувати системи взаємодій та створювати стабільні прибуткові організації з різними проектними напрямками. Сучасний світ неминуче вимагає впровадження проектно-процесних методів управління і всі сучасні технології ефективного розвитку можуть бути впроваджені лише за наявності цих методів. Функціональні системи відходять у минуле. Це потрібно враховувати не лише для того, щоб вижити на ринку, але і для того, щоб розвиватись не зважаючи на кризові явища та спад в усіх секторах економіки.

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.