logos

Руслан Бельтюков. Про карантин вихідного дня. Частина 2.

Мене запитують як я ставлюсь до карантину вихідного дня.

Одразу зауважу: Друзі, прохання дочитати уважно до кінця текст і не писати демагогічних або популістичних коментарів під цим постом. Бо буду блокувати і видаляти з друзів. Лише по суті і з конкретними ідеями або пропозиціями, які можуть бути корисними та впровадженими.

Тепер по суті запитання:

Друзі, буде карантин вихідного дня чи не буде, диджиталізація і дистанціювання є невідворотніми процесами економіки. Якщо вашої продукції немає в інтернеті, ви не заробляєте кошти в достатній кількості.

Можна роками обговорювати вплив потепління на планету, але рівень океану зростає, клімат змінюється, вимирають цілі види тварин і змінюється екосистема, яка неминуче призводить до впливу на життя людей. Поява коронавірусу – це теж наслідок життєдіяльності людей. І вплив коронавірусу на людство неминучий. А от виживе розумніший.

Є приклади успішних рішень, які були застосовані у містах, зокрема у Китаї, і принесли позитивні результати – це масове тестування, виявлення та ізолювання хворих, а контактних осіб відправлення на карантин. Наприклад, щоб масово протестувати жителів Львівської області потрібно за розрахунками на 2 млн жителів х 500 грн за тест = 1 млрд грн. Це з врахуванням виконання робіт, а не лише ціни тесту. Бюджетом області було у 2020 році виділено на дороги області 1,7 млрд грн.

Що важливіше – дороги чи спокійне життя і планова робота людей, активний розвиток без страху захворіти і без страху залишитись без роботи? Чи важливіше роздати заробітки олігархам, компанії яких будують ці дороги, щоб вони собі заробили. Бо я ще не бачив жодної звичайної компанії, яка б будувала дороги і її допускали до тендерів. Лише системні компанії, які належать відомим особам.

Але це ще не пізно зробити. Потрібна лише сильна воля і швидкі рішення. А не популізм вихідного дня. Бо я інакше, як популізмом те, що відбувається назвати не можу.

Друге – це неминуча диджиталізація. Вчитись працювати дистанційно змушує не лише ситуація з коронавірусом, але і загальний розвиток економіки. Якщо раніше можна було цілий день працівниками валендатись по офісу і створювати вигляд бурхливої діяльності, при цьому маючи нульовий результат, якщо раніше керівниками могли ставати друзі і родичі власників без найменшої освіти і знань.

Тепер конкуренція зростає і компанії з нерозвинутими та непрофесійними керівниками і працівниками уже програють успішним компаніям. І будуть надалі програвати. Від того, чи будуть підприємців перекривати дороги чи не будуть перекривати, нічого не зміниться. Вони будуть з року у рік ще менше заробляти. І щоразу скиглити, що їм не дають працювати.

Прийшов час ще раз пригадати теорію Дарвіна – виживатиме найбільш сильніший, мудріший та найбільш пристосованіший. А нам залишається робити правильні висновки і приймати правильні рішення.

Ми у facebookНатисніть тут

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.