logos

Артур Степченко – засновник інтернет-платформи «Пам`ятаємо»

Бенефіціар проєкту, спрямованого на зміцнення стійкості громад шляхом соціально-економічної підтримки ветеранів, що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародною організацією з міграції.

Артур Степченко – ветеран, що родом з міста Маріуполя Донецької області. У період з 2015 до 2017 року брав участь в АТО на сході України. Після повернення додому вирішив започаткувати власний бізнес. Тоді Артур разом зі своєю дружиною – Оленою – вирішили відкрити інтернет-платформу «Пам`ятаємо», яка буде містити текстову інформацію, а також пам`ятні фотографії померлого. Сьогодні подружжя щосили працює над повноцінним запуском сайту.

Звідки дізналися про проєкт? Як проходило Ваше навчання?

Дізнався про цей проєкт через соціальні мережі. Вирішив спробувати взяти участь, про що у жодному разі не жалію.

Навчання мені дуже сподобалось. Хочу висловити подяку організаторам за те, що повірили в мою ідею бізнесу, а також наблизили мене до її реалізації. Окремо вдячний проєкту не тільки за грантову допомогу, але й за знання, які я отримав під час тренінгу. Темами лекцій були усі етапи ведення бізнесу, зокрема: організація та управління бізнесом, фінансова звітність і тощо. Також ми розглядали приклади управління різноманітних організацій, аби перейняти їхній досвід – як позитивний, так і негативний.

Що видалось найбільш корисним у навчанні? Загалом, проєкт Вам став у пригоді?

Думаю, найбільш корисними можу виділити лекції з організації бізнесу, а також  керування фінансами. Зазначу, що після цих прослуханих лекцій я кардинально змінив своє ставлення до організації бізнесу. Окрім цього, я усвідомив свою помилку щодо формування цінової політики. Вона полягала в тому, що на початку я оцінював свої послуги у надто маленьку вартість, хоча з тренінгу зрозумів, що цього робити не варто.

Безумовно, проєкт мені дуже допоміг. Якщо до участі в ньому ідея щодо заснування бізнесу була лиш моєю мрією, то тепер — це вже реальність. Насправді проєкт надав мені рішучості до дії, він мене дуже мотивував до праці. До того ж окрім неоціненних знань, я отримав важливе для роботи устаткування – це ноутбук та принтер. Ноутбук я використовую для розробки сайту, а принтер – для видруку самих QR-кодів. Фактично без цього обладнання ми з дружиною навіть не змогли б запустити власний бізнес.

Розкажіть детальніше про ваш бізнес. Які плани на розвиток?

Сама ідея бізнесу полягає в тому, що надгробки міститимуть QR-коди, які слугуватимуть посиланням на сторінку в інтернеті. На цій сторінці буде інформація, яку воліють розмістити родичі померлого. Здебільшого це всілякі фотографії та тексти. Окрім цього, в майбутньому ми плануємо реалізувати розміщення відео та геолокації похороненого. В цілому, створюється своєрідна сторінка пам`яті покійника.

Насамперед у нас в планах повноцінно запустити в роботу сайт, а також почати його активне просування. Вже після цього будемо думати над збільшенням його функціоналу. 

Звідки виникла ідея про відкриття бізнесу? Що мотивує Вас займатися бізнесом?

Ми з дружиною виношували цю ідею пару років, допоки остаточно до дії нас не підштовхнув мій зять. Він сказав, що це хороша ідея, отож треба починати над нею працювати. На додаток, як вияснилось, в азійських країнах вже існують схожі сервіси, і вони там користуються достатньою популярністю.

Мабуть, займатися бізнесом мене мотивують особисті амбіції. Я прагну довести почате до кінця. Мені щиро хочеться отримати задоволення від докладених зусиль, побачивши результат. Ба більше, мені хочеться, щоб наш сервіс став флагманом у цій сфері.

 Як вважаєте, Ваш бізнес робить внесок в зміни в суспільстві?

Я думаю, що наша справа робить внесок в зміни в суспільстві, оскільки пам`ять – це історія, а «народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців», – як зазначав славнозвісний кінематограф Олександр Довженко. Тож ми вкладаємо у свій сервіс ідею обізнаності нащадків про своїх предків. Ми хочемо, щоб вони мали можливість дізнатися все необхідне про своїх родичів. До того ж це можна зробити з будь-якого кутка світу. Гадаю, в цьому і полягає внесок нашого бізнесу.

Розмовляв Данило Оріховський

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.