logos

Ольга Мусійко: Карантин офіційно не завершено, але ми вже виходимо з нього, оновлені й загартовані

Ольга ‒ фахівчиня з більш ніж 13-річним досвідом в сфері HR. Володіє глибокими знаннями в сфері компенсацій і пільг. Має успішний досвід впровадження та оптимізації основних HR-політик і процедур, розробки систем стимулювання персоналу, аналізу та планування витрат на оплату праці, побудови грейдингової структури, впровадження оцінки персоналу, впровадження автоматизації HR-процесів.

Має сертифікат Certificate in Global Remuneration. Працює в 1+1 media з 2010 року. З вересня 2019 року очолює HR-департамент групи.

Режим «перманентний карантин». Як група 1+1 media переживає цей період?

У групі 1+1 media працює близько двох тисяч осіб — тож суворе дотримання вимог безпеки для нас із самого початку було й залишається критично важливим.

Щойно було офіційно оголошено початок карантину, ми запровадили низку заходів, які допомогли нам гідно й без зривів виробничих процесів витримати найважчий період жорсткого локдауну. Зокрема, уже із 17 березня 2020 року ми перевели на віддалений режим роботи ті структурні підрозділи, які безпосередньо не залучені до забезпечення ефіру, мовлення телеканалів та новин, ТБ-виробництво. Для тих колег, організувати віддалену роботу яких було неможливим, ми створили максимально захищені умови перебування в приміщеннях і запровадили можливість чергування.

Для всіх офісів було закуплено достатньо дезінфекційних засобів, а також організована видача захисних масок співробітникам. На вході до офісів проводиться обов’язкова термометрія. Приміщення регулярно провітрюються та дезінфікуються. В опенспейсах, у санвузлах та на кухнях встановлено додаткові санітайзери. І весь час ситуацію моніторить кросфункціональна команда фахівців, які ретельно відстежують всю інформацію щодо можливих загроз та вживають оперативних заходів для їхньої мінімізації. На жаль, час від часу ми отримуємо інформацію від співробітників про те, що вони захворіли на коронавірус або мали контакт із людиною, у якої підтвердилася хвороба: у такому випадку, ми відстежуємо, з ким із колег цей співробітник міг контактувати і в індивідуальному порядку повідомляємо їх про можливу загрозу та необхідність самоізолюватися.

Віддалена робота у вашій компанії: так або ні?

Карантин став для нас певним професійним викликом. Адже саме в цей період глядачі стали ще більше дивитися телевізор, тож ми не мали права лишати їх без контенту. Вчилися працювати в нових умовах: проводити наради по Zoom, брати інтерв’ю виключно на вулиці і в масках та рукавичках, самодисциплінуватися та контролювати себе самостійно тощо. Частину програм — наприклад, ток-шоу «Право на владу», «Ліга сміху», «Вечірній квартал» — знімали без глядачів у залах; деякі проєкти змістили по часу на осінь. Певні — наприклад, освітнє турне регіонами «Digital Weekend» та безпосередньо саму конференцію — перенесли на 2021 рік. Водночас і експериментували: чого лише вартує безпрецедентний фінал шоу «Голос країни», команда якого перевершила себе і провела його онлайн, зібравши неймовірні рейтинги?! Чи благодійний марафон «Ти не один», який, знову ж таки, проведений виключно у дистанційному форматі, допоміг зібрати 2 млн грн на допомогу українським медикам.

Наразі компанія працює в адаптивному режимі, співробітники продовжують користуватися можливістю виконувати робочі завдання віддалено.

Окремо тішить, що ми поновили навчальні курси Вищої Школи Media&Production, які із початком карантину вимушені були поставити на паузу — спершу в онлайн-форматі, пізніше в оффлайн, влаштувавши навчання на відкритій локації із суворим дотриманням карантинних обмежень та дистанції. І, судячи з того, що ми вдало стартували новий ТБ-сезон із новими гучними прем’єрами, така модель функціонування компанії виправдовує себе.

На вашу думку, як поточна ситуація вплине на стан ринку?

Зараз можна вже із впевненістю стверджувати, що вплив поточної ситуації на ринок праці є незворотнім. На ринок у пошуках роботи вийшло багато кандидатів і конкуренція серед них зростає. Роботодавець же, у свою чергу, стає вимогливішим до працівників: адже нові умови, що з’явилися «завдяки» карантину, потребують ширшого набору компетенцій від кандидатів. Зокрема: більшої гнучкості, швидшої реакції і, звісно, готовності до постійного розвитку.

Менеджери ж мають стати ще кращими лідерами в управлінні командами, а також мати навички швидко адаптуватися в умовах постійних змін. Також ціниться вміння управляти дистанційними командами: це є обов’язковою вимогою сьогодення, адже деякі команди вже оголосили про плани перейти чи вже перейшли на віддалену роботу.

Класичні підходи до управління персоналом змінюються назавжди, тож зміняться й підходи в управлінні компенсаційним пакетом працівників тощо.

Які технології підбору кадрів застосовуєте?

Більшість вакансій ми закриваємо силами власних HR-фахівців. Ми вибудували дієву систему, успіх якої полягає в тому, що за кожним напрямком бізнесу нашого медіахолдингу закріплений свій рекрутер. Також вдалося налагодити й автоматизувати процес формування зовнішнього кадрового резерву, що дає змогу збільшити швидкість закриття вакансій. Ми працюємо із job-сайтами, соціальними мережами, ВНЗ, також завжди вдячні рекомендаціям наших колег. Час від часу звертаємося за допомогою до executive search.

Окрему увагу приділяємо тому, щоби тримати у фокусі зовнішній бренд роботодавця і ведемо постійну комунікацію із нашими потенційними, я навіть скажу, швидше майбутніми колегами. Карантин вніс лише корективи до процесу підбору персоналу, змусивши нас оперативно опанувати проведення співбесід онлайн.

Які прочитані книги допомогли вам у професійному розвитку?

Я вважаю, що кожна прочитана книга мені допомагає виокремити щось для себе, надихнутися на прийняття рішення чи почерпнути ідеї для нового проєкту. Художня це література чи професійна — не принципово. Проте з точки зору роботи нашого мозку, складніша література беззаперечно дає нову «їжу» для розвитку.

Останнім часом готова рекомендувати і вважаю must-read для всіх причетних до сфери управління людьми книгу колишньої HR-директорки Netflix Патті МакКорд «Наснага. Побудувати культуру свободи та відповідальності за результат».

Книга наповнена живими розповідями про унікальну корпоративну культуру Netflix. У них точно є чому повчитися й чим надихнутися.

Який головний урок ви винесли для себе із кризи?

Головне — не панікувати! Авжеж, потрібно бути готовим до постійних змін, які вже стали нормою сьогодення. Ніхто точно не знає, що буде завтра. Часто кризи — це час для можливостей: зупинитися й переглянути підходи, практики, процеси в компанії. Чим ми, власне кажучи, і зайнялися під час карантину. І наразі я вже точно можу сказати, що, хоча карантин офіційно ще не завершено, але ми вже виходимо з нього, оновлені й загартовані.

Фото надані 1+1 media

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.