logos

Знайомство з професійним власником: Роман Крицун: Всі отримані знання у Львівській школі керівників бізнесу я одразу ж використовував на практиці

Довідка: Роман Крицун – один із засновників та власників ТОВ “Івано-Франківська харчосмакова фабрика”. На початку 2020 року закінчив навчально-консультаційну програму систематизації бізнесу MBS у Львівській школі керівників бізнесу.

Як давно Ви займаєтеся підприємницькою діяльністю?

Я займаюся підприємницькою діяльністю з 1989 року. Різне було, починаючи  від продажу автопродуктів до пилососів, пральних машин, автомобілів. Із 1991 року зорієнтувався на виробничій діяльності. А з 1999 вже працюю у сфері харчової промисловості. Поки не можу сказати, що ми твердо стоїмо на ринку, бо все доволі швидко змінюється.

Розкажіть про свою компанію.

Наша компанія, Івано-Франківська харчосмакова фабрика, спеціалізується на виготовленні випічки, печива, цукристих виробів, мармеладу, рахат-лукуму, зефіру. Загальна кількість працівників 120 осіб, хоча вона може змінюватися, це залежить все більше від сезону. Оскільки влітку печиво не охоче купують, бо ж є різні фрукти. Відповідно у цей період і роботи у нас менше.

Розкажіть про ваші захоплення. Чим любите займатися у вільний час?

Найкраще кудись виїхати, подивитися на світ та і себе показати(сміється). Я колекціоную марки, цікавлюся нумізматикою. Тихо та спокійно, щоб ніхто не заважав.

Чому обрали саме навчально-консультаційну програму систематизації бізнесу MBS?

У той момент я зрозумів, що мені бракує знань для прийняття рішень у критичних ситуаціях, які відбувалися на ринку впродовж 5 останніх років. Тож була потреба у такому навчанні. Плюс, мене влаштовувало розташування та ціна була доступною.

Які висновки ви зробили для себе після проходження навчання?

Лектори дали багато підказок для того, як правильно приймати рішення, як ставитися до певних ситуацій, як у житті, так і на роботі. Я спілкувався з іншими учасниками, ми розглядали приклади різних компаній. Багато корисного для себе можу виокремити.

Як повпливало навчання на вашу професійну діяльність?

Всі отриманні знання у Львівській школі керівників бізнесу одразу ж використовував на практиці. Під час навчання ми почали робити реконструкцію фірми, повністю переробляти деякі структури. Робили, так би мовити, велику революцію. Багато процесів автоматизував. Особливо бухгалтерію та облік.

Як вплинув карантин на вашу сферу діяльності?

Можна сказати, що негативно, оскільки у всіх аспектах галузі відбувся спад виробництва. Люди почали менше споживати, бо ж стали більше сидіти вдома. А ще також стало проводитися менше заходів. Але з’явився поштовх шукати інші альтернативні способи доставки продукції до нашого споживача. Над цим ми зараз працюємо. Все життя виклик, як не один, то другий.

Як Ви розумієте поняття «відповідальне лідерство»?

Відповідальний лідер – це людина, яка дає можливість розвиватися колегам по роботі та спробу кожному виправити свої помилки. Така особистість не зупиняється при невдачах та знаходить виходи зі скрутних ситуацій.

Що Вас мотивує?

Мене мотивує азарт, коли ти досягаєш цілі, бачиш результат. Розуміння того, що моя робота потрібна не тільки мені, але й споживачу. Також це спілкування з людьми, нові знайомства.

Що до співробітників, як їх мотивувати?

Добрим словом і власним прикладом. Якщо у когось щось не виходить, то слід краще пояснити, зважено приймати рішення. Інколи покритикувати, але так, щоб не образити.

Що для Вас є найскладнішим у процесі керування?

Сказати людині: «До побачення». Тобто, звільнити когось із роботи та наголосити на тому, що його послуги не потрібні. Оскільки він не виконує того, що від нього очікують.

Як ви ставитеся до конкуренції?

Позитивно, якщо у конкурента є чому повчитися. З конкурентів слід брати приклад та аналізувати їхні невдачі, аби у подальшому не допустити подібного.

Які поради можете дати керівникам, власникам компаній?

Невдячна справа – комусь давати поради, тому що кожен робить рішення самостійно та несе за це відповідальність. Скажу найголовніше – аби вони не думали, що все знають, постійно вчилися, більше часу приділяти улюбленій справі та давали можливість іншим розвиватися.

Розмовляла Дарина Жданович

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.