logos

Знайомство з професійним власником: «Ми хочемо, аби кожен працівник розумів, що він залучений до великої справи», – Олег Медуха

Довідка: Олег Медуха – засновник та власник компанії «Агробаза», у місті Харків. Підприємство засноване у 1997 році. Основний напрямок діяльності компанії – оптова торгівля запасними частинами до мотоблоків та генераторів. Олег закінчив навчально-консультаційну програму систематизації бізнесу MBS у Львівській школі керівників бізнесу.

Як виникла ідея відкрити власне підприємство?

Я навчався у технічному університеті. Те, чим займаюся, є моєю спеціальністю. Три роки працював на заводі, де виготовляли техніку, зокрема трактори. Опісля – на підприємстві, яке спеціалізується на сільському господарстві. Далі я працював менеджером в одній компанії. З часом зрозумів, що мені достатньо знань та досвіду для того, аби відкрити власну фірму. 

З самого початку в основу діяльності компанії були закладені такі принципи, як довіра і чесність. Підприємство швидко розвивалось, до 2000 року були придбані у власність складські та офісні приміщення. У 2003 році організація була реорганізована і тоді ж перекваліфікувалася на запчастини для скутерів і генераторів, тому що це було щось нове на ринку. Також відкрили і сервісний напрям. У 2010 році почали працювати з китайськими виробниками і провели ребрендинг компанії.

Хто є вашими клієнтами?

Нашими клієнтами є продавці запчастин в невеликих магазинах, механіки сервісних центрів, які обслуговують техніку і менеджери оптових компаній. Ідеальними клієнтами для нас є ті, хто мають свій склад запчастин, добре знають, що потрібно їхнім споживачам, поділяють наші принципи, цінують якість продукції, готові визнавати свої помилки і виконувати зобов’язання. Ми не хотіли б працювати з тими, хто багато сумнівається, не знає, чого хоче отримати від співпраці.

Які маєте захоплення?

Я захоплююся східною медициною. Намагаюся регулярно подорожувати, можу навіть на декілька місяців поїхати в іншу країну. Люблю грати в гольф.

Коли відчули потребу у проходженні програми МВS?

Це було приблизно 4 роки тому. Мій знайомий розповів, що проходив цей курс. Він сказав, що це навчання вплинуло його життя та роботу. Хоча друг і є юристом, проте, все одно, був зацікавлений у сфері бізнесу. Він наголосив, що, окрім юриспруденції, можна займатися розвитком власної фірми, але головне – мати належні для того знання.

Я відвідав тренінг, де виступав Руслан Бельтюков, тоді мене і зацікавило саме навчання. Відчував, що мені бракує професійних знань для ведення бізнесу.

У чому полягає цінність бізнес-освіти на вашу думку?

Знання з деяких предметів курсу є особливо важливими для мене. Після проходження навчально-консультаційної програми систематизації бізнесу MBS, вирішив пройти ще один курс з маркетингу. Зі мною працював викладач з попередньої програми, ми заглибилися саме в специфіку мого бізнесу. Розробили маркетингову стратегію, тому зараз можу вже, як експерт, робити певні кроки на підприємстві у цьому напрямку. У мене є певний фундамент знань. Коли я вивчив частину бізнесу та напрацював певний багаж знань, мені стало простіше все разом об’єднати та гармонійно розвивати далі. І, звісно, що під час навчання у мене з’явилося багато нових та цікавих знайомств.

Програма MBS надихнула до нових ідей в роботі?

Так, вже під час самого навчання я постійно записував ідеї. Коли постійно знаходишся в своїй роботі, то щось нове не завжди помічаєш, не відбувається такого генерування ідей. А коли поїхав в інше місто для проходження курсу і поспілкувався з багатьма цікавими людьми, у мене під час навчання з’являлося багато думок для поліпшення моєї роботи. 

Бізнес-освіта вплинула на ваш особистий розвиток?

Так, звісно. Не все вдалося застосувати у роботі, що хотілося. Проте, головне те, що зараз наше підприємство залишилися на плаву, як то кажуть. Деякі компанії у нашому сегменті зникли взагалі. Вони не пережили карантин. А ми лишилися, завдячуючи знанням та напрацюванням, здобутим у Львівській школі керівників бізнесу.

Порадьте для наших читачів літературу, яка допомогла вам у роботі.

Я раджу прочитати книгу Майкла Роуча «Кармічний менеджмент». Вона про те, що якщо хочеш процвітати, розвиватися та іти в ногу з часом, то треба допомагати іншим, тим хто знає менше за тебе. Коли ти так будеш постійно робити, то і твоя справа буде йти краще.

Якими якостями повинен володіти хороший управлінець, як вважаєте?

Перш за все, він повинен стратегічно мислити, розуміти яким його бізнес має бути через певний проміжок часу. Звісно, що важливе вміння – управління персоналом. Варто уважно працювати з людьми, прислуховуватися до них, розуміти чого вони хочуть. Треба, аби всі працівники були на своїх місцях, і їм було комфортно.

Як мотивуєте співробітників?

Ми хочемо, щоб кожен співробітник хотів розвиватися як професіонал і рухався по кар’єрних сходах. Для цього надаємо навчання та необхідну допомогу і підтримку, а також передаємо свій досвід. У нашій компанії є своя місія. Ми хочемо, аби кожен працівник розумів, що він не просто перекладає якісь запчастинки, а залучений до великої справи.

Розмовляла Дарина Жданович

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.