logos

Знайомство з професійним власником: Тетяна Домашовець: «Не помиляється той, хто нічого не робить»

Довідка: Тетяна Домашовець – співвласниця та керівниця компанії «Фенікс-плюс», яка спеціалізується на поліграфічних послугах. У 2019 році вона закінчила програму Executive MBA у Львівській школі керівників бізнесу.

Розкажіть про компанію «Фенікс-плюс».

Ми спеціалізуємося на поліграфії, маємо досить великий спектр послуг. У нас можна виготовити різні буклети, банери, плакати, наліпки, тощо. Раніше лише друкували, ксерили – акцентувалися на студентах. Проте наша компанія намагається не стояти на одному місці, тому постійно розвиваємось та впроваджуємо нові технології. Багато наших, ще перших, клієнтів відкрили свої підприємства і стали знову з нами співпрацювати, але вже не як студенти. Також ми виготовляємо сувенірну продукцію – горнятка з різними логотипами чи фотографіями, футболки, кепки, ручки. Ми вже близько двадцяти років на ринку, і далі намагаємося на ньому втриматися.

Назвіть переваги програми Executive MBA.

Однією з переваг для мене була локація, оскільки все відбувалося у Львові.  Мені не довелося витрачати зайві кошти на переїзди. Наступне – це нові знайомства з людьми, які там навчаються. Бо кожен працює у різній сфері, цікаво завжди послухати чиїсь кейси. У мене з’явилися нові зв’язки: як дружні, так і партнерські. Навчання у Львівській школі керівників бізнесу посприяло розширенню мого світогляду.

Чи спілкуєтеся ви з кимось з випускників зараз?

Так, спілкуємося. З кимось у більш дружньому форматі, бо діти разом вступали до університету, і ми обмінювалися інформацією для абітурієнтів. З деякими у нас бізнес-зустрічі. Якщо виникають питання по роботі чи то просто потрібна якась консультація, то я без вагань можу звернутися до колег з якими разом проходили навчання у Львівській школі керівників бізнесу.

Як повпливав карантин на сферу вашої діяльності?

Карантин колосально повпливав на нашу сферу. Студенти взагалі відпали як сектор послуг, оскільки вони на дистанційному навчанні зараз. Кількість замовлень зменшилася, довелося зробити корекцію графіку працівників. Стало більше онлайн замовлень. Намагаємося розвивати соціальні мережі, аби залучити більшу кількість клієнтів.

Як ви використовували здобуті знання у Львівській школі керівників бізнесу на практиці?

Львівська школа керівників бізнесу вмотивувала написати CRM-систему. В нас вона була, але дещо застаріла, тому не функціонувала як слід. Також закінчення програми Executive MBA стало поштовхом для того, аби ми впровадити IP-телефонію. Навчання тривало три дні один раз на місяць, для мене воно було своєрідною відпусткою. Це давало змогу подивитися на бізнес-процеси у компанії стороннім оком. Оскільки коли ти постійно занурюєшся в роботу, то чогось просто не помічаєш. Такі відволікання інколи є дуже важливими. Здобуті знання у Львівській школі керівників бізнесу були поштовхом для того, аби зробити певні зміни: впроваджувати нові технології та по-іншому організовувати процеси.

Можете поділитися своїми інсайтами після проходження навчання у Львівській школі керівників бізнесу?

Напевно загальноприйнятий інсайт, та все ж – не помиляється той, хто нічого не робить. Ніхто не знає скільки людина падала для того, аби чогось досягнути. Часто невдачі демотивують нас. Кожен з нас помиляється, та головне – зробити правильні висновки з цього. Також треба вміти розмежовувати роботу і особисте життя, знаходити ту золоту середину.

Чи ви зіштовхували з гендерною нерівністю на роботі?

Ні, мені, напевно, пощастило, я ніколи з нею не зіштовхувалася на роботі.

Які цілі плануєте реалізувати у 2021 році?

Намагатимуся пристосуватися до нових умов, адже я розумію, що така ситуація буде досить довгий період. Головне – не втратити клієнтів. Для мене великою цінністю є мій колектив. За період карантину ми нікого не звільнили. Тож перед тим як щось робити, слід обговорити все з колегами. Вивчаю певні аспекти ринку, аби зрозуміти у якому напрямку слід рухатися.

Яку компанію можна назвати успішною?

Це компанія для якої люди – основне. Можна мати, приміром, хорошу техніку, але без колективу ти ніхто. Для мене людські якості є першочерговими критеріями. Відповідно, що успішна компанія – це хороший і професійний колектив. Це правильна стратегія. Також – стабільний та непоганий дохід. Для цього ми всі приходимо у бізнес. Власник компанії має отримувати задоволення, бо він займається тою справою, яка йому комфортна.

Які маєте захоплення?

Вже дуже давно займаюся йогою. Нещодавно відкрила для себе плавання на відкритому басейні. До речі, піднімає настрій та мотивує, а ще загартовує, що в фізичному, що в психологічному аспектах.

  Розмовляла Дарина Жданович

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.