logos

Сергій Куршаков – як гіркий досвід надихає допомагати іншим

Бенефіціар проєкту, спрямованого на зміцнення стійкості громад шляхом соціально-економічної підтримки ветеранів, що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародною організацією з міграції.

Сергій Куршаков – ветеран, що родом з Дніпра. В 2014 році пішов добровольцем служити в 40 батальйон на схід України. Після 2 місяців служби отримав важке порання, після чого рік був на лікувані. Як наслідок, отримав групу інвалідності та був звільнений зі служби.

Сьогодні, пройшовши важкий етап реабілітації, став тим, хто надає таку реабілітацію пацієнтами. Сергій є власником медичних центрів, в яких працюють сімейні лікарі, педіатри, реабілітологи та інші лікарі. Ця історія є чудовим прикладом того, як особистий гіркий досвід мотивує допомагати іншим людям, що опинилась в схожій ситуації.

Як проходило Ваше навчання?

Навчання було достатньо цікавим та пізнавальним. Ми слухали лекції, на яких лектор давав нам чимало особистих порад у веденні бізнесу. Що важливо, виклад матеріалу був достатньо структурованим, тому все було дуже зрозумілим та нескладним для сприйняття. Ми розглядали багато важливих аспектів у веденні бізнесу, зокрема структуру бізнесу, маркетингові складові, різноманітні фінансові операції, вчилися визначати пріоритети в бізнесі. Окремо хочеться виділити практичні кейси, що розглядали на тренінгу. Вони дали можливість відчути потрібність викладеного матеріалу на практиці.

Що можете виділити найбільш корисним? Проєкт допоміг Вам у розширені бізнесу?

Для мене корисними були приклади по SMM (маркетинг у соціальних мережах). Завдяки курсу, я почав приділяти цій сфері більше уваги та навіть змінив підхід до  реалізації у власному бізнесу. Якщо розглядати на практиці, то до цього у мене працювала дівчина, яка займалась SMM, однак після прослухання тренінгу я глянув на її роботу під іншим кутом та вирішив закінчити співпрацю з нею. Сьогодні вже працює інший SMM-менеджер, а також у нас з`явився контент-менеджер. Також після курсу я вніс деякі корективи в бюджетування власного бізнесу.

Певен, що проєкт мені дуже знадобився. Я отримав медичне обладнання: два аналізатори сечі, які є дуже потрібними у веденні мого бізнесу. По-перше, це надає йому привабливості. По-друге, покращує ефективність обслуговування та зменшує час очікування лікарських рішень. Тепер ми маємо можливість в окремих випадках зробити аналізи самостійно на місці. 

Чому Ви вирішили знову взяти участь у проєкті? Чи було для Вас корисним знову пройти навчання з розвитку бізнесу?

У мене залишились позитивні враження після першої моєї участі в проєкті, тому вирішив спробувати вдруге. Якраз було оголошено набір на компонент розвитку бізнесу, в якому могли прийняти участь учасники пілотного проєкту. До того ж, новий проєкт мені дуже допоміг у покращенні мого бізнесу, так як в цей раз фінансування було на більшу суму.

Тренінг пішов мені на користь, адже навчання – це час, коли ми щось переглядаємо та приміряємо для себе. Тому вкотре подивитися на бізнес по-новому і щось спробувати – це завжди корисно. 

Розкажіть детальніше про ваш бізнес.

Ми приватна медична компанія, яка співпрацює з Національною службою здоров`я України. Ми надаємо послуги місцевому населенню. В нашій команді є педіатри, лікарі фізичної-реабілітації, фізичні терапевти тощо. Також у нас працюють сімейні лікарі, які станом на сьогодні користуються найбільшою популярністю серед пацієнтів. Наші лікарі керуються міжнародними протоколами та є справжніми фахівцями у своїй справі.

Звідки виникла ідея для бізнесу? Які плани в бізнесі на майбутнє?

Я отримав важку травму в АТО і у зв’язку з цим довгий час займався реабілітацією. Тому на початках ведення свого бізнесу я зібрав фахівців, які займаються реабілітацію, а згодом крок за кроком це переросло в повноцінний медичний центр. Щоправда, ми й надалі продовжуємо займатися відновленням опорно-рухового апарату, бо це наша, можна сказати, особлива специфіка.

Планую далі збільшувати кількість клієнтів. Також хочеться зробити нашу першу амбулаторію повноцінним медичним центром, в якому займалися б реабілітацією.

Що мотивує Вас розширювати власний бізнес? Вважаєте, він вносить вклад в зміни в суспільстві?

Я сам людина з інвалідністю і з власного досвіду знаю, як важливо займатися лікуванням. Насправді, це мене й мотивує. Я розумію, що в свій час якби не реабілітація, я б зараз сидів в інвалідному візку. Мені довелося самостійно розбиратися у цьому, аби поставити себе на ноги. За цей час я побачив багато людей, які, на жаль, забувають займатися своїм лікуванням.

Я бачу як мій бізнес вносить зміни в суспільстві. Ми створюємо конкуренцію сімейним лікарям, що працюють в державних лікарнях та інших установах. Завдяки нашим лікарям люди бачать, що таке якісне обслуговування та відчувають зміни в системі охорони здоров`я. Ми показуємо, що можна працювати добре за ці ж самі гроші, які отримують державні установи. Про це свідчить загальна кількість декларацій з лікарями, яка зараз становить близько 11 тисяч. Приємно розуміти, що це люди, які користуються нашими послугами. Щодо реабілітаційних послуг, то вже близько 2 тисяч клієнтів отримали наші послуги.

Думка, з якою Ви хотіли б поділитися з читачами?  

Я хочу щоб всі розуміли, що в Україні люди живуть в середньому на 20 років менше, ніж люди в інших розвинутих країн. Я вважаю, що 20 років – це значний відрізок життя, яким ми, на превеликий жаль, часто нехтуємо. Мені болісно дивитися, коли в інших державах люди в 80 років можуть ще бігати та стрибати, а в нашій – в 70 років готові помирати. Бажаю всім змінити своє ставлення до себе та залишатись здоровим!

Оріховський Данило

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.