logos

Руслан Кириша – засновник будівельно-ремонтної компанії

Бенефіціар проєкту, спрямованого на зміцнення стійкості громад шляхом соціально-економічної підтримки ветеранів, що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародною організацією з міграції.

Руслан Кириша – ветеран, що родом з міста Рівного. До АТО працював старшим викладачем в Національному університеті водного господарства та природокористування. У 2015 році був мобілізований на схід України. На службу Руслан потрапив солдатом, однак вже через пів року його перевели на посаду помічника командира батальйону по фінансовим питанням. Ще через деякий час він зайняв посаду начальника продовольчої частини. Був демобілізований у 2016 році.

Після повернення з фронту Руслан захистив дисертацію та отримав звання кандидата технічних наук. Певний період свого життя працював за наймом у рідному місті. Однак постійно шукав кращих перспектив,  тож згодом вирішив переїхати в Ірпінь, де почав вести власну справу. Тоді він заснував будівельно-ремонтну компанію, яка сьогодні успішно функціонує. Проте на цьому амбіції Руслана не вичерпались, і зараз він щосили працює над розширенням власного бізнесу шляхом запуску в роботу нового напрямку діяльності бізнесу – виготовлення та монтаж теплиць для приватних господарств.

Розкажіть детальніше про Ваш бізнес. Чому обрали саме цю діяльність?

Я ще до армії займався складанням кошторисів, щоправда, не в таких великих обсягах. Тоді я складав їх для різних організацій. До того ж навіть моя робота в університеті була пов`язана з будівництвом. Вже повернувшись після служби, я вирішив більш поглибленого розібратися у цій сфері, тому відвідував різноманітні курси та навчальні програми. В цей час я помітив, що достатньо затребуваною та вільною нішею на ринку є надання послуг з ремонтну. На додаток, мені якраз тоді пощастило натрапити на попередній проєкт від МОМ. Згодом на курсі я познайомився з товаришем, який також займався будівельними роботами. Ми вирішили поєднати власні інтереси та стали партнерами. Відтоді ми разом зорганізувались у ТОВ та займаємось ремонтно-будівельними роботами. 

Недавно я вирішив розширити свою діяльність, і пішов на другий проєкт захищати новий вектор свого бізнесу – виробництво теплиць. Задум виник достатньо послідовно, оскільки я придбав собі дачу неподалік від Києва, а після почав роздумувати, як мені її правильно використати. В мене виникла ідея зробити з неї базу для виробництва теплиць, оскільки там є всі необхідні умови для цього, зокрема: приміщення для складу та самого виробництва, наявна площа та електрика. Я вирішив обрати спеціалізований напрямок в рідній для себе сфері бізнесу. 

Як участь в минулому проєкті допомогла Вам у розвитку бізнесу? Чому вирішили знову взяти участь?

Відверто кажучи, найбільше мені допомогла мотивація, яку я отримав від проходження попереднього курсу. Я поставив для себе конкретні цілі, отримав шалений заряд енергії та був готовим до роботи. По-друге, мені дуже стали у пригоді знання. Завдяки ним я став більш обізнаним в основах ведення бізнесу, почав чітко розуміти хто є моїми клієнтами, я навчився визначати для себе пріоритети. По-третє, свою роль також відіграло обладнання, яке я отримав від проєкту. Вважаю, симбіоз перелічених аспектів дуже посприяв розвитку мого бізнесу.  

Виходячи з цього, я не знайшов жодної причини не взяти участь у наступному проєкті. Тому як тільки отримав інформацію про оголошення набору учасників, одразу ж подав свою кандидатуру.  

Чи вдалось Вам покращити власний бізнес завдяки участі у проєкті? Чи було для вас корисним знову пройти навчання з розвитку бізнесу?

Другий напрямок бізнесу я ще практично не запустив, через те поки що рано говорити про результативність. Завдяки першому проєкту я загалом зумів запустити свій бізнес в роботу. Я отримав обладнання, яке застосовується в роботі щодня. Воно допомагає мені витрачати менше коштів на найм працівника, оскільки ми маємо особисте устаткування. Окрім цього, як я вже казав, мені дуже допомогли знання, які я отримав після першого курсу. 

Думаю, що було корисним знову пройти навчання, хоч деяка інформація повторювалась. Цей курс був більше націлений на розвиток бізнесу через рекламу у просторах інтернету. Точно можу сказати, після другого курсу до мене прийшло розуміння, що потрібно працювати набіло та надавати прерогативу безготівковому способу оплати. Таким чином значно легше робити підрахунки, а, відповідно, ти краще розумієш чи варто надалі працювати з продуктом. До того ж такий тренд знаходить позитивний відгук і від людей, позаяк вони більш охоче переказують аванс на розрахунковий рахунок, попередньо отримавши договір про надання послуг. 

Які у вас подальші плани на розширення бізнесу? На Вашу думку, Ваш бізнес вносить вклад в зміни в суспільстві?

Оскільки багато виробників складають теплиці по-різному, ми зараз працюємо над закріпленням єдиної технології нашого виробництва. Також у нас в планах зробити декілька моделей для вибору.

Думаю, що внеском у зміни можна вважати моє ставлення до клієнтів, до партнерів та й до бізнесу в цілому. Я завжди чесно відповідаю на всі запитання, а також стараюсь совісно виконувати свої обов`язки. Певен, якщо кількість проданих теплиць навряд чи зможе вплинути на зміни в суспільстві, то ставлення до людей – однозначно зможе. 

Наостанок, з якою думкою Ви хотіли б поділитися з читачами?  

Хто вагається чи пробувати йому починати власну справу – однозначно пробуйте, незалежно від соціального та вікового статусу. Думаю, якраз найчастіше успіх  губиться через страх розпочати щось нове. Я твердо переконаний, якщо бути чесним з самим собою та вкладати у бізнес свою душу, то результат завжди прийде. Просто пам`ятайте, що на все свій час.

Замовити послуги у цього ветерана можна за посиланнями:

http://www.rdsbud.com

https://www.smartbuild.org.ua/

Розмовляв Данило Оріховський

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.