logos

Розмова з прогресивним керівником ОТГ: Голова Самбірської ОТГ Юрій Гамар: «Сильний район – сильна область»

Щоб залучити інвесторів, насамперед, потрібно приділити увагу потенціалу ОТГ та визначити перспективні напрямки розвитку.

Юрію, розкажіть детальніше про стратегію розвитку Самбірської ОТГ. На чому будете зосереджувати увагу в найближчі роки?

Стратегія у нас доволі проста. Перше – розвиток інфраструктури: нові дороги, каналізування, підведення води, організація дозвілля для мешканців нашої територіальної громади.

Місяць тому ми відкрили стадіон, який за своїми характеристиками відповідає вимогам першої ліги України з футболу. Після «Арени Львів» наш стадіон посідає друге місце у Львівській області за якістю газону, роздягалень.

Наше місто достатньо молоде – у нас багато молодих сімей, родин, які не виїжджають, які люблять наше місто.

Зараз працюємо над тим, щоб з 2022 року розпочати будівництво басейну. Хочемо приваблювати нашу молодь, щоб вона не виїжджала за кордон чи в інші регіони України.

Які основні пріоритети економічного та соціального розвитку Самбірської міської територіальної громади?

На місцевому рівні ми виконуємо всі зобов’язання перед нашими мешканцями. Попередні роки ми купували квартири для круглих сиріт. Зараз працюємо над тим, щоб учасникам бойових дій державна, обласна та місцева програма співфінансування давали можливість купити житло чи землю.

Ми закупили 17 одиниць техніки для комунального обслуговування міста! Зараз місто автономне – маємо цілодобово воду.

Якщо говорити про економічну стратегію, то тут все працює в комплексі: якщо є хороша інфраструктура, до нас заходить інвестор. Тоді з’являється місце праці, місце відпочинку та проведення дозвілля. 

У нас є тісна співпраця з обласною державною адміністрацією та обласною радою. Всі питання можна вирішувати тільки спільними зусиллями. Бо якщо буде сильний район – то буде сильна область. Тільки так можна рухатися вперед.

Які заходи плануєте здійснювати для розвитку туризму в Самбірській ОТГ?

Наша площа Ринок – це культурна спадщина. І зараз ми виготовляємо документацію, щоб реставрувати всю Ратушу, яка є родзинкою Самбора. Рухаємося в цьому напрямку, щоб туристи з Польщі чи Словаччини могли до нас приїхати, і їм було тут цікаво. Працюємо над цим спільно з приватним сектором, бо більшість кафе, ресторанів та готелів є у приватній власності. У нас є цікаві туристичні маршрути.

Ми випускаємо сувенірну продукцію, літературу про місто. Вже два роки працює красивий фонтан, який приваблює туристів. Також у Самборі є мощі Святого Валентина, є лавка закоханих. До нас приїжджає багато туристів з Трускавця, Моршина, Східниці. І проблемою є те, що туристи приїжджають на автобусах вже зі своїми екскурсоводами. В той час як наші туристично-інформаційні центри хотіли б надавати ці послуги, це б наповнювало місцевий бюджет. 

Який стан справ у малого та середнього бізнесу? Як можете допомогти їм розвиватися?

Зараз вже легше, бо ми в «зеленій»  карантинній зоні. А в такий період минулого року було дуже важко. Ми надавали дозволи на роботу ресторанному бізнесу, бо розуміли, що люди повинні заробити собі хоч якийсь фінансовий ресурс, адже літній сезон дуже швидко закінчується, взимку літні майданчики працювати не будуть, і люди не будуть мати за що жити.

Тому максимально сприяли, щоб за цей короткий період вони могли попрацювати.

Люди теж розуміли цю ситуацію, були вдячні нам, тому на виборах знову обрали мене головою, і підтримали левову частку депутатів на повторну каденцію. Бо в таких складних ситуаціях ми намагалися їм сприяти. 

Якщо є якісь звернення до голови чи депутатського корпусу – вже 6-ий рік ми намагаємося сприяти бізнесу. Якщо все працює в правовому полі, згідно з законодавством –  ми ніколи не заважали. 

Чи готові співпрацювати з керівниками компаній для успішної реалізації стратегії розвитку Самбірської ОТГ?

Звичайно. Якщо є пропозиції – ми завжди готові вислухати, поспілкуватися. Всі побажання, технічні характеристики на ту чи іншу земельну ділянку чи приміщення (хороший доїзд/залізнична колія/газ/вода) – ми готові вислухати та задовольнити вимоги. Якщо не знайдемо в нашій ОТГ – порадимо наших сусідів, колег. Бо ми співпрацюємо з іншими територіальними громадами, у нас є порозуміння і в районі. Тому могли б підказати.

Як відбувається діалог з обласною владою?

Зараз спільно з облдержадміністрацією закуповуємо нову одиницю спецтехніки – машину для вивозу твердих побутових відходів. Комунікуємо і з Максимом Козицьким, і з Юрієм Бучком, і з Іриною Гримак. Розуміємо, що ми є дверима у Львівську область, тому мають бути хороші дороги та хороша інфраструктура.

Розмовляла Христина Романюк

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.