logos

Розмова з прогресивним керівником ОТГ: Голова Моршинської ОТГ Руслан Ільницький: «Основним пріоритетом в розвитку залишається саніторно-курортна галузь»

Щоб залучити інвесторів, насамперед, потрібно приділити увагу потенціалу ОТГ та визначити перспективні напрямки розвитку.

Руслане, розкажіть детальніше про стратегію розвитку Моршинської ОТГ. На чому зосереджуватимете увагу в найближчі роки?

У нас завершилася дія попередньої стратегії, і вона, якраз, збіглася з утворенням  об’єднаної територіальної громади. Зараз в активній розробці є Стратегія на 2022-2027 роки.

Основним пріоритетом в розвитку залишається санаторно-курортна галузь, туризм. Але оскільки ми об’єдналися з сільськими територіями, то зараз ще будемо робити акцент на розвиток сільського господарства і промисловості. І, звісно, на покращенні якості життя – соціальна сфера, освіта, культура, охорона здоров’я. Це завжди були наші пріоритети.

Чи є проблеми на ринку праці і як плануєте їх вирішувати?

Все взаємопов’язане. Потрібно залучити інвестора, який буде наймати працівників за достойну заробітну плату. Це і стримає відтік робочої сили, і забезпечить розвиток території. Ми сприяємо і шукаємо саме таких інвесторів, які могли б коректно поводитися на ринку.

Які заходи плануєте здійснювати для розвитку туризму в Моршинській ОТГ?

Форуми, фестивалі, які ми проводимо безпосередньо в Моршині. Є розроблена Стратегія розвитку туризму, в тому числі зеленого туризму, сільських територій. Потрібно проводити активну рекламу, промоцію. Це основний набір наших заходів.

Чи порівнюєте Моршинську та Трускавецьку ОТГ? Обидві громади націлені саме на туристичну галузь, оздоровчу діяльність. Чи ведете співпрацю, переговори, вчитеся один в одного?

Без сумніву, ми постійно комунікуємо з трускавецькою владою, проводимо спільні заходи. Я відвідую Трускавець, а голова Трускавецької ОТГ та керівники закладів бували в Моршині на обговоренні тих питань, які є спільними для обох курортів. У нас тісна співпраця. Звичайно, що є конкуренція, але якщо правильно побудувати роботу, на всіх вистачить відпочивальників.

За ініціативою Трускавецької влади, ми спільно провели рішення на сесії –  створення курортних територій. Це тільки початок.

Які основні проблеми заважають активному розвитку підприємництва в Моршинській ОТГ?

Це низька фінансова спроможність населення. Якщо говорити про санаторно-курортну галузь, то пандемія коронавірусу, фактично, паралізувала її, вдарила по бізнесу, а це відбивається на бюджеті та на розвитку громади. Це дві найбільш актуальні проблеми, які заважають розвитку.

Як плануєте розвивати малий та середній бізнес?

Затверджуючи податки на 2022 рік для окремих категорій, зокрема, для фізичних осіб, які використовують нерухомість в комерційних цілях – ми, несуттєво, але зменшили податки для того, щоб вони залишалися на рівні торішніх. Наші великі платники податків – санаторії – вдвічі зменшили надходження до бюджету.

Середній і малий бізнес, який працює в курортній сфері, напряму залежить від кількості відпочивальників, які стають їхніми клієнтами, і від податкової бази. Ми не можемо сильно зменшити податки, але в межах наших можливостей – допомагаємо та сприяємо.

Чи готові співпрацювати з керівниками компаній для успішної реалізації стратегії розвитку Моршинської ОТГ?

Так, звісно. В процесі розробки нової Стратегії у нас залучені майже всі керівники місцевих компаній. Ми дуже хочемо чути їхню думку і разом будувати майбутнє Моршина. І, звісно, якщо вже говорити про реалізацію стратегії – ми завжди відкриті для спілкування, я завжди хочу чути поради, підказки. Попри те, що працюю вже з 2006 року, вважаю, що це завжди потрібно робити.

Запрошую керівників компаній, які хочуть реалізовувати свій бізнес на території нашої Моршинської ОТГ, до співпраці!

Розмовляла Христина Романюк

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.