logos

Олександр Ляшенко – виробник магічних свічок

Бенефіціар проєкту, спрямованого на зміцнення стійкості громад шляхом соціально-економічної підтримки ветеранів, що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародною організацією з міграції.

Олександр Ляшенко – 26 річний ветеран, що родом з міста Покров, Дніпропетровська область. У 2017 році пішов на військову службу на сході України, де служив до 2020 року. 

Після повернення до звичного життя в Олександра виникла ідея для бізнесу. Сталося це тоді, коли його матір хотіла замовити силіконову форму для свічок, однак українських виробників як таких не було. Тому Олександр вирішив відкрити свій бізнес по виробництву силіконових форм для свічок. Сьогодні їх активно використовують екстрасенси, які вкладають в такий виріб ідею потойбічності, через що часто такі свічки називають магічними.

Звідки дізналися про проєкт? Як проходило Ваше навчання? 

Мені підказав побратим про існування такого проєкту. Я вирішив спробувати та подав свою кандидатуру.

Навчання проходило фактично у два етапи. Спочатку у нас була довга конференція, яка була схожою на лекцію. Другим етапом була презентація свого бізнес-проєкту. Щодо самих лекцій, на них нас вчили важливим аспектам побудови бізнесу. Загалом, ми говорили про бізнес-схеми та як їх правильно будувати. Також приділявся час методам та стратегіями продажу власного товару, освітлювалися різноманітні юридичні тонкощі, як-от процедура відкриття ФОП. 

Щоправда, справедливо буде зазначити, що не все підходило для мого профілю в бізнесі. Розглянуті приклади на навчанні стосувались звичних для нас магазинів, тому мені, на жаль, не вистачило матеріалу про таргетинг та розповсюдження бізнесу в інтернет-просторі.  

Що Вам найбільше сподобалось у навчанні? Як Ви прийшли до такого виду бізнесу?

Мабуть, в навчанні мені найбільше сподобався аналіз методів продажів. Дуже корисним для мене став приклад Петра Яновського про методи продажу картоплі. Він казав, що потрібно пропонувати продукт на пробу, навіть якщо й за невеликий кошт, оскільки таким чином в майбутньому ти отримуєш прибуток і клієнтів. 

До свого бізнесу я прийшов достатньо просто. Моя мама захотіла замовити схожий продукт у російських виробників, оскільки на нашому ринку не було альтернативи. Тоді я спинив її та сказав, що зроблю сам. Одним словом, так все й почалось.

Як вважаєте, проєкт Вам знадобився?

Безумовно, проєкт відіграв значну роль у веденні мого бізнесу. І, можливо, навіть варто говорити про розширення бізнесу завдяки проєкту, оскільки у мене з`явилась більша кількість фотополімерів, дегазаторів та вакуумних камер. У зв`язку з цим вдалося збільшити кількість варіацій майстер моделей. Також я отримав можливість інвестувати кошти у майстер моделі, оскільки інше потрібне мені оснащення я отримав від проєкту. Як результат, зараз я менше витрачаю часу на виробництво і можу виготовляти свою продукцію у більших обсягах. Тож проєкт мені дуже допоміг, за що я дуже вдячний.

Розкажіть детальніше про Ваш бізнес.

Я виготовляю силіконові форми для свічок та позиціюю свої вироби як декор. Сам алгоритм виготовлення відбувається в декілька етапів. Перш за все, я співпрацюю з майстром, який проєктує 3Д модель. Після цього я друкую таку модель на 3Д-принтері та виготовляю силіконову форму для свічки. За потреби можу виготовити й саму свічку. Здебільшого серед моїх клієнтів є виробники свічок та, як не дивно, учасники телепередачі «Битва екстрасенсів». 

Яке Ваше найбільш неординарне замовлення? Як плануєте розвивати власний бізнес?

Відверто кажучи, у мене було чимало неординарних замовлень і всі вони по-своєму особливі. З останніх можу назвати формочку хреста з кістками, всередині якого розміщений череп.

Наразі планую кошти, які отримаю з продажів, вкладати й надалі в рекламу у соціальних мережах. Певен, що це допоможе мені збільшити клієнтську базу та, відповідно, кількість замовлень. 

Що мотивує Вас займатися бізнесом? Ваш бізнес робити внесок в зміни в суспільстві?

Мене мотивує фінансовий прибуток. Також стимулюють нові можливості, знайомства та звичайно ж саморозвиток. Мені дуже подобається, коли люди хвалять мої роботи. Мені гріє душу розуміння того, що люди задоволені моїми виробами.

Думаю, мій бізнес частково вносить зміни в суспільстві. Виробники свічок можуть робити свої індивідуальні форми, і головне – для цього їм не потрібно співпрацювати з іншими країнами. Тепер є альтернатива від українського виробника. Тому, вважаю, в цьому є певний вклад в культуру. 

Наостанок, з якою думкою Ви хотіли б поділитися з читачами?  

Я вважаю, що в наш час потрібно активно підтримувати українське виробництво. Це однозначно підсилить нашу економіку.

Замовити товари або послуги у цього ветерана: 

Instagram: @Valknut_molds

Розмовляв Данило Оріховський

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.