logos

Ілля Єлін: «Я ставлю собі цілі і досягаю їх»

Ілля Єлін – підприємець з Добропілля, у 2007 році створив невелику будівельну фірму, а уже через три роки відкрив власний магазин. Нині бізнесмен розпочав створювати власну франшизу, аби популяризувати свої товари всією Україною.

У мене три вищих освіти: військова, технічна і юридична. Працював у фінансовій сфері, на підприємстві, у вугільній галузі на керівних посадах –  начальником відділу. Та згодом я вирішив продовжити батькову справу, оскільки тато – будівельник, а я розвинув це на більш  високий рівень. І у 2007 році створив невеличку будівельну фірму, яка існує і до сьогодні. Ми займаємося ремонтом  та дизайном квартир, надаємо різні будівельні послуги.

Коли ви вирішити піти у торгівлю? Який напрямок обрали?

У цьому напрямку я почав розвиватись у 2010 році, це був магазин шпалер, згодом була торгівля меблями та сантехнікою, дверима тощо. До 2014 року все працювало добре, а з 2014-го року цей бізнес-напрямок розпочав занепадати, об’єми продаж сильно впали,  дві третіх мебельних магазинів зачинилися. Тоді ми вирішили більше своєї уваги приділити магазину шпалер і всіх супутніх товарів.  У 2017 років відкрили торгову точку в Краматорську, а пізніше ще одну –  у Доброполлі, та з минулого року розпочали поступово розвивати онлайн-майданчик та свій обліковий запис у соціальній мережі Facebook.

Хто вам допомагав, коли розпочинали займатись власною справою?

Мене підтримували мама і тато. Це була моральна підтримка більше з боку мами. Натомість тато допомагав у технічному напрямку. Проте, свою справу я розпочинав, можна сказати, з нуля.

Чи вплинула пандемія на ваш бізнес?

Звичайно, 2 місяці минулого року ми працювали, можна сказати, собі в мінус. Потім настав період, коли люди боялись робити ремонт. Прибуток впав в усьому, шахти в регіоні не працювали, кількість населення впала, і все це позначилось і на нашій торгівлі.

Чи розвиваєтесь у онлайн-продажах? Маєте свій сайт, сторінки у соціальних мережах?  

Ми зараз працюємо над створенням свого сайту, однак це не дешеве задоволення. Якісний онлайн-майданчик коштує 3000$, адже у нас велике наповнення – від 2000 до 5000 найменувань. Також у нас є сторінка у Facebook та загальний обліковий запис.  Однак, продавати будівельні товари онлайн –  доволі складно.

Чи створюєте маркетингові та стратегічні плани для свого бізнесу?

Так, робимо, але останнім часом їх реалізовувати дуже важко. План робити можна, а передбачити різні форс-мажори, приміром, зупинка підприємства в регіоні чи пандемія – нереально. Тому ми робимо, плануємо, але намагаємось динамічно перелаштовуватися впродовж роботи.

Наразі ви працюєте над створенням низки нових для вас напрямків разом із Львівською школою керівників бізнесу. Розкажіть, як має виглядати кінцевий результат.

Кінцевий результат – це створення мережі магазинів, мережі шоу-румів, це буде франшиза. Тобто у зв’язку з тим, що впали прибутки, у зв’язку з пандемією, це буде нова модель, нова мережа шоу-румів в межах області, а згодом по всій Україні, працюючий онлайн-майданчик, нова торгова марка. Тобто, це доволі унікальна модель в сфері торгівлі будівельними матеріалами. Це авторська модель, яка буде вже найближчим часом розроблена. Зараз ми закінчимо роботи над сайтом. Тоді створимо франшизу та новий бренд.

Народна мудрість каже «Вік живи – вік учись». На вашу думку, чи стосується це власників бізнесу?

Так, звичайно. Я розвиваюся постійно: кожного місяця, кожного дня. Я завжди здійснюю аналіз діяльності, де були якісь помилки,  в чому були досягнення. Відвідую постійно тренінги із розвитку бізнесу, з тематики громадської діяльності, адже я також заступник голови з правових питань ГО «Рада старійшин Добропільщини» вже понад 3 роки. Також я є  головою комітету соціально-економічного розвитку бюджету та інвестиційної політики громадської ради при Донецькій ОДА. Також маю свою юридичну фірму з правового захисту.

В чому полягає успішність керівника бізнесу?

Найголовніше – це визначити правильні пріоритети і цінності, а також робити все вчасно. Тому потрібно виділити, що головне, а що додаткове, і що потрібно робити першочергово. Це стосується і бізнесу, і  життя, і кохання.  І тоді все складається доволі успішно.

Що порадите бізнесменам-початківцям?

Першочергово, я пораджу не боятися, рухатися вперед, незважаючи ні на що, а також  визначити свою ціль і досягати її. Тобто, головне вірити в себе і свої сили, іти до своєї мети. Не потрібно боятися, що щось не вийде, що не вистачить грошей. Головне вірити в себе і свою справу. Також дуже важливо мати моральну підтримку.

Розмовляла Діана Гоголь

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.