logos

Дар’я Лєонова: «Мотивує те, що окрім твоєї родини, завдяки твоєму бізнесу живуть ще десятки родин»

Дар’я Лєонова підтримує та розвиває сімейний бізнес уже понад 15 років. Бізнес родина заснувала ще у Луганську. Втім через війну їм довелось залишити все та переїхати. Вже невдовзі бізнес вдалося відродити та, навіть, започаткувати власний бренд.

Розкажіть трішки про себе та свою сім’ю.

Мене звати Дар’я Лєонова, за фахом я юрист. Більшість часу я зайнята у сімейному бізнесі, надаю юридичний супровід та за сумісництвом викладаю в університеті. Але у нашій родині немає значення, який ти маєш фах, так чи інакше, тебе тягне до родинної справи — швейне виробництво.

Розкажіть нашим читачам, як у вас зародилась ідея створення сімейного бізнесу? Та чому обрали таку нішу, як одяг?

Напевно, це пов’язано з тим, що вже в четвертому поколінні наша історія пов’язана зі швейною справою. Ще в середині минулого століття моя прабабуся працювала швачкою, а прадідусь був одним з кращих механіків швейного обладнання. Згодом, бабуся працювала на виробництві, потім бухгалтером і головним бухгалтером швейної фабрики. Мама починала з розкрійного цеху, з батьком вони робили перші кроки у власному бізнесі, пройшовши через економічні кризи, кредити та купу випробувань, вони створили потужне швейне виробництво на півсотні працівників. У родинному бізнесі залучені всі члени родини, мама — керівник всіх виробничих процесів, батько — головний інженер та кращий механік у регіоні, брат — економіст та головний бухгалтер всього бізнесу, а я, як вже казала, захищаю законом бізнес зовні та зсередини. В принципі, у нашій родині не обговорювалося питання, чому саме швейний бізнес, просто до цього лежить душа, напевно. Це красива та приємна сфера діяльності — створення одягу, втілення ідей.

Як вам вдалося вийти на Європейський ринок та скільки часу це зайняло?

На Сході України після радянських часів залишилися значні потужності у сфері легкої промисловості, створювалися фірми, які стали посередниками між європейськими брендами та нашими виробниками. З однією з таких фірм стали працювати батьки. Європейські бренди висували чіткі та високі вимоги до якості пошиття та організації виробництва. Тому батьки стали справжніми асами у цій справі та до подій 2014 року наша родина володіла кількома виробництвами у різних містах, із загальною кількістю працівників приблизно у півсотні людей.

Як вплинули події на Сході на безпосередньо ваш бізнес?

Після руйнівних подій 2014 року ми вимушені були переїхати з окупованого Луганська, залишити все. На новому місці ми поступово почали відроджуватися, і відновлювати виробничі потужності.

Чому вирішили заснувати власний бренд? Розкажіть трішки про його концепцію.

Під час кризи, що спричинена пандемією, періодичним закриттям кордонів, зменшенням об’ємів виробництва, на сімейно-бізнесовій нараді було вирішено опанувати новий напрямок бізнесу — власний бренд одягу. Головна концепція нашого бренду — красиво, впевнено і комфортно одночасно. Одяг — це інструмент для людини, він або доповнює її, робить крутішим і впевненим у собі, або людина думає “чи не задерлося у мене там щось, не сповзло, не виглядаю я як хтозна-що, цей образ не про мене”.

Цього року ми створили першу колекцію одягу. На початку розвитку свого бренду в Україні дуже важко протистояти лавині ринку, переповненого пропозиціями. З’являється відчуття, що ти не формат, твої ідеї не такі вже класні, як здавалося, твої цінності не розуміють та не поділяють. От сьогодні кожна друга сторінка в Instagram продає спортивного типу штани, топи, худі, просто засилля безформного спортивного одягу для дівчат. Для прогулянки в лісі — супер, але для повсякденного життя — не впевнена. Яку цінність несе цей одяг? Як себе почувається людина в ньому? Впевнено, елегантно, цілеспрямовано? Налаштована на успіх в робочих справах?

Ваш соціальний проєкт «Гарний бухгалтер не робить помилок». Як з’явилась ця ідея?

Сьогодні серед пріоритетів бізнесу має стояти не лише прибуток, а й соціальна відповідальність. Не лише брати, а й віддавати, в іншому випадку суспільство не розвивається. Я подалася на проєкт USAID «Економічної підтримки Східної України», і там, пропрацювавши наш асортимент, наші ідеї та цінності, ми сформували соціальну місію, яку ми можемо втілити в життя і зробити хоч маленький, але вклад у суспільство.

В чому суть проєкту? Хто буде його учасниками? Як це вплине на ваш бізнес?

«Гарний бухгалтер не робить помилок» – це про наших фінансових чарівниць, про те, що жінка в бухгалтерії не калькулятор, а впевнена у собі, у своєму вигляді, гарна жінка-бухгалтер — успішна людина. Коли жінці комфортно і вона знає, що має гарний вигляд — це +120% до натхнення, бажання творити, впевненості, а відтак, до якості роботи, успіху і прибутку будь-якої фірми.

Зі свого досвіду знаю, наскільки важливий гарний бухгалтер для компанії, і скільки відповідальності покладається на них. Вони пристосовуються для специфіки бізнесу, до мінливого законодавства, до нововведень бухобліку. Хоч, для прикладу, візьміть цей об’єднаний звіт, що нещодавно подавали бухгалтери, скільки вони працювали, переймалися, боролися з недоліками нової форми — справжні бійці. Оскільки проєкт має переважно соціальну складову, то розвитком ідеї ми займаємося самостійно. Адже він значно ширше, ніж просто одяг, він про зовнішній та внутрішній світ жінки-бухгалтера загалом. Про те, як зовнішній вигляд, образ та одяг впливає на успіх у професійному житті. Ми розробляємо лінійку одягу, який буде комфортно одягати жінкам-бугалтерам, щоб вони почували себе впевнено та жіночно, і звичайно, розвіювали стереотипи. Думаю, це стане нашим першим соціальним проєктом, соціальною цінністю нашої справи.

Розмовляла Діана Гоголь

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.